ul. Siemiradzkiego

Naszą kolejną planowaną inwestycją jest kompleksowy remont kamienicy przy ul. Siemiradzkiego 14. Budynek zlokalizowany jest w dzielnicy Piasek, która jest dawną IV dzielnicą katastralną Krakowa. Obecnie wchodzi ona w skład Dzielnicy I Stare Miasto.

Piasek uznano za Pomnik historii w roku 1994 wraz z takimi dzielnicami jak: Stare Miasto, Wawel, Nowy Świat, Stradom, Podgórze i Kazimierz.

Piasek, jako nazwa utrwalona została  w XIX w.  Pochodzi ona od określenia terenu, na którym znajduje się kościół Karmelitów Trzewiczkowych. Pierwotnie teren ten znany był pod nazwą Garbary, ponieważ osiedlali się na nim krakowscy garbarze.

Dzielnica ta znajduje się w ścisłym centrum Krakowa i rozciąga się od północno-zachodnich granic Starego Miasta na zachód. Ulica Siemiradzkiego jest spokojną przecznicą ulicy Karmelickiej, która jest miejscem bogatym w różnego rodzaju infrastrukturę. Doskonała lokalizacja budynku daje nam jednocześnie ciszę i spokój w połączeniu z doskonałym dostępem do dużej ilości przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, punktów usługowych. W promieniu 600 m znajduje się Teatr Bagatela oraz Krakowskie Planty będące doskonałym miejscem do spacerów oraz aktywnego wypoczynku. W odległości 800 m znajduje się Rynek Główny z dużą ilością muzeów, świetnych restauracji, kawiarni oraz klubów muzycznych. Na płycie Rynku Głównego organizowane są także liczne wydarzenia kulturalne.

Siemiradzkiego 14 to ciekawa, dobrze zachowana przedwojenna kamienica, która zyska nowego blasku po pracach remontowych. Wierzymy, że w połączeniu z niesamowitą lokalizacją łączącą prestiż i klimat historycznego miasta Krakowa nasza inwestycja spotka się z dużym zainteresowaniem kupujących poszukujących wyjątkowej nieruchomości w Krakowie.

 

5 6 7 8

 

<- poprzednia realizacja || następna realizacja ->